موانع ذهنی را با NLP از بین ببرید

موانع ذهنی را با NLP از بین ببرید

موانع ذهنی – شاید شما هم تا به حال به این موضوع بر خورده باشید; که برای حل یک موضوع یا پیدا کردن یک راه حل و یا درست کردن یک چیز ذهنتان قفل کرده باشد; و اصطلاحا بگویید دیگر مطمن هستم راهی نیست، نمیشود،; امکان ندارد و یا تمام راه حل ها را امتحان کرده ام.

زمانی که به ذهن خود کمی فشار می آورید و بیشتر فکر می کنید; چندین راه حل جدید پیدا میکنید .

اما بعضی از انسان ها بعد از گفتن کلمه ی نیست و نمیشود; دست از تلاش برمیدارند و دیگر تلاش نمیکنند.

ذهن انسان به دلیل وجود مسیر های عصبی; که درون مغز از طریق اتفاقات و شرایطی که برایش بارها و بارها تکرار شده است به جود امده است; باعث ایجاد یک سری قفل های ذهنی میشود; که این قفل ها بر سره راه رسیدن به اهداف انسان مانع ایجاد میکنند،; که به اصطلاح ما انسان ها آنها را به اسم نمیتوانم ها،; نمیشود ها، نیست ها و یا غیر ممکن ها میشناسیم.

و از بابت وجود قانونی به اسم اینرسی، درون مغز تا زمانی که شما از کلماتی مثل نیست،; “نمی شود” و “نمی توانم” استفاده میکنید،; مغز شما تلاش میکند تا شما را در این حالت نگه دارد; و دوباره شما سعی میکنید و تفکر میکنید و به نتیجه ای نمیرسید; و باز هم تلاش مغز برای نگه داشتن شما در این شرایط چند برابر میشود

و باعث میشود که کار شما دراین لحظات بیشترین انرژی را از بدن و ذهن شما بگیرد تا شما را در شرایط کنونی نگاه دارد.

موانع ذهنی

راه حل های ذهنی

اما به محض این که شما به یک راه حل و یا جواب برسید; بلافاصله در پشت آن دو یا سه جواب و راه حل دیگر به ذهنتان میرسد،; چون شما قانون اینرسی مغزتان را برعکس کرده; و یک راه حل جدید پیدا کردید; و مغز از آن لحظه به بعد در شرایط جدیدی قرار می گیرد; و باز هم تلاش میکند تا شما را در شرایط جدید نگه دارد; و برای همین چند راه حل دیگر هم به ذهن شما می آورد .

حال ما به عنوان یک انسانی که خواستار موفقیت هستیم باید بتوانیم; این قفل هارا درون ذهن باز کنیم تا بتوانیم در زمان های نیاز خیلی راحت; و عالی از تمام پتانسیل مغزمان استفاده کنیم; و بتوانیم قانون اینرسی مغزمان را به نفع خودمان تغییر دهیم و هم جهت با فعالیت خودمان از توانایی مغزمان استفاده کنیم.

بارها و بارها از دانشمندان شنیده ایم که تنها راه نهادینه کردن یک مهارت در درون خود،; تکرار، تمرین و پشتکار در دو مورد قبل میباشد.

nlp

حال باید روندی که در این مقاله وجود دارد را بارها و بارها; برای خود انجام دهیم تا ذهن ما چگونگی گذشتن از موانع ذهنی را یاد بگیرد; و آن را به عنوان یک مهارت درون خود بپروراند; تا در زمان ها ی نیاز از آن برای موفقیت خودمان استفاده کنیم.

حال تمرین گفته های بالا به این شیوه است که شما هر روز یک جسم را انتخاب کرده; و ۲۰ کار بنویسید که بشود با آن جسم انجام داد،; به جز کار معمولی که با آن جسم انجام میشود .

نکته۱:

معمولا بعد هر دو یا سه کاری که مینویسید نمیتوانم ها، نیست ها، نمیشود ها و وجود ندارند; ها به سراغ ذهن شما می آیند توجه داشته باشید که اینها دقیقا همان موانع ذهنی شماست; که شما را محدود میکنند.

مطمن باشید که حتی بیشتر از بیست تا کار هم میتوانید بنویسید; و سعی کنید با تفکر پیدا کنید و بر قانون اینرسی مغزتان غالب شوید.

نکته ۲:

حتما وقتی که شروع به نوشتن میکنید،; تا زمانی که تمرین تمام نشده است تمرین را رها نکنید و سراغ کار دیگری نروید.

این تمرین را به مدت ۳۰ روز، هر روز، روزی بر روی یک جسم انجام دهید،; تا بعد از سی روز ذهن شما یاد بگید که چگونه موانع ذهنی را بشکند.

در ضمن این تمرین باعث تقویت باور های توانستن، من می توانستم و شدن میشود; چون شما با رفع کردن هر مانع و شکستن هر قفل به خودتان و ذهنتان اثبات میکنید که میشود،; که شد، که امکان پذیر است و… و این باور ها در آینده برای موفقیت شما بسیار لازم است و شما را بسیار یاری میکند

 

لطفا در صورت مفید بودن این مقاله جهت استفاده ی دوستان و کمک به ما;و دیگران مطلب را با کلیک روی آیکون های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

 

ایمان طوسی

گروه آموزشی پژوهشی تا بیکران