شش عادت شکرگزاری برای جذب فراوانی به زندگی‌تان از زبان جک کنفلید

با شکرگزاری و قدردان بودن از زندگی معجزه واقعی شکرگزار بودن را می‌توانیم در زندگی مشاهده کنیم، در این مقاله شش عادت شکرگزاری رو برای شما قرار داده‌ایم که با مطالعه آن بتوانید به جذب فراوانی در زندگی کمک کنید.

سلام، جک کنفیلد هستم.

امروز می‌خواهم با شما شش عادت شکرگزاری را به اشتراک بگذارم که با آن می‌توانید فراوانی و خوشحالی بیشتری در زندگی‌تان جذب کنید.

می‌دانیم که شکرگزاری یکی از بالاترین حالت‌های احساسی است که می‌توانید حس کنید. وقتی شکرگزاری را ترویج می‌کنید قادر خواهید بود که شادی و رضایت را احساس کنید.

شکرگزار چه چیزهایی باشیم؟

اهمیتی ندارد که در زندگی‌تان چه چیزهایی دارید و چه چیزهایی ندارید. وقتی که شکرگزار چیزی هستید که از قبل دارید، به طور طبیعی چیزهای بیشتری جذب می‌کنید که می‌توانید به خاطر آن‌ها شکرگزار باشید.

متأسفانه افراد زیادی فکر می‌کنند که نگرش شکرگزاری همیشگی به کوشش زیادی نیاز دارد.

من فکر می‌کنم که به این خاطر است که ما به‌طور فرهنگی شرطی شده‌ایم که رو‌ی چیزی که نداریم تمرکز کنیم.

به‌جای اینکه شکرگزار چیز‌هایی باشیم که از قبل دریافت کرده‌ایم یا به دست آورده‌ایم، برای کمک به شما برای مبارزه با این شرطی شدن ، شش نصیحت ساده وجود دارد تا شکرگزاری را جزو کارهای روزانه‌ی طبیعی‌تان کنید.  تا بتوانید در طول عمرتان شادی و فراوانی بیشتری در زندگی‌تان جذب کنید.

شکرگزاری
شکرگزاری

شش عادت شکرگزاری

اولین عادت شکرگزاری ـ شکرگزاری

اولین نصیحتی که بیان می‌کنم این است که هر روز صبح ۷دقیقه زمان بگذارید تا در دفتر شکرگزاری‌تان هرچیزی را که در زندگی قدردانش‌ هستید بنویسید. این‌گونه شروع کردن روزتان، شما را برای پذیرا و قدردان بودن هرچیزی که در طول روز برایتان اتفاق می‌افتد، آماده می‌کند.

هم‌چنین به شما کمک می‌کند تا جو مثبتی را ترویج دهید که شما را به‌طور طبیعی برای افراد مثبت دیگر جذاب‌تر می‌کند، الهام‌بخش آن‌ها می‌شود تا بخواهند که به شما کمک کنند تا به اهداف‌تان برسید.

 

دومین عادت شکرگزاری ـ قدردانی

بعدی این است که تلاش هشیارانه‌ای انجام دهید تا هرروز حداقل قدردان ۳نفر باشید.

با اجازه دادن به افراد که بدانند که شما چقدر قدردان آن‌ها هستید حس قدردانی و ارزش‌شان را بیشتر می‌کنید.آن‌ها را تشویق می‌کنید که این انرژی مثبت را به دیگران بدهند.

در حالی‌که بیشتر افراد از قدردانی شفاهی لذت می‌برند. یادداشت‌های نوشته شده نیز خیلی خوب است. چون می‌توانند حفظ و دوباره خوانده شوند.

 

سومین عادت شکرگزاری ـ بازی شکرگزاری

سومین اصل یا استراتژی که می‌توانید استفاده کنید این است بازی شکرگزاری را انجام دهید.

هرروز زمان خاصی را تنظیم کنید تا به‌طور هشیارانه شکرگزار هرچیزی باشید که با آن مواجه می‌شوید. زمان ایده‌آل برای انجام این‌کار، زمان رفتن یا برگشتن از سرکار است.

قدردان افرادی که از آن‌ها عبور کردید باشید. راهی که رویش قدم برمی‌دارید یا رویش رانندگی می‌کنید. ماشین‌هایی که به شما اجازه می‌دهند که به مسیر متفاوتی بروید. تابلوهای خیابان که باعث می‌شوند که دانستن این‌که کجا می‌روید آسان‌تر شود.

بارانی که گیاهان و درختان را تغذیه می‌کند اکنون این برای ما خیلی بزرگ است و غیره. بنابراین در تمام وضعیت‌ها دنبال چیزهای خوب بگردید با وجود اینکه به‌طور معمول منفی می‌بینید.

همان‌طور که گفته‌اند: «پایان شب سیه سپید است»

به‌عنوان مثال وقتی همسرم چند سال پیش با ماشین تصادف کرد می‌توانست تصمیم بگیرد که خودش را سرزنش کند یا قضاوت خودش را زیر سوال ببرد.

به‌جای آن روی شکرگزاری تمرکز کرد که فقط از آسیب‌های کوچک رنج می‌برد به‌خاطر کمکی که از طرف سایر رانندگان در صحنه تصادف دریافت کرد.

 

چهارمین عادت شکرگزاری ـ نشان شکرگزاری

نصیحت چهارمی که بیان می‌کنم این است که باخود نشانی فیزیکی از شکرگزاری در جیب‌تان حمل کنید.چیزی مثل سنگی با شکل قلب، بلور یا سایز چیزهای کوچک که به‌عنوان یادآور عمل کند.

بنابراین هربار که دست در جیب‌تان می‌کنید به‌عنوان یادآور فیزیکی عمل می‌کند که شما را به تمرین کردن شکرگزاری برمی‌‌گرداند.

وقتی که ذهن‌تان ممکن است روی چیز‌های منفی منحرف شده باشد. هنگامی‌که در روز دست در جیب‌تان می‌کنید و آن نشان را حس می‌کنید از آن به‌عنوان یادآور استفاده کنید.

توقف کنید. نفس بکشید.

لحظه‌ای وقت بگذارید تا کاملاً حس شکرگزاری را تجربه کنید.

هرچه تلاش هشیارانه‌ی بیشتری برای به‌دنبال آن گشتن کنید توانایی پیداکردنش برای‌تان آسان‌تر می‌شود. تجربه‌تان هم قدرتمندتر می‌شود.

قدردان
قدردان

پنجمین عادت شکرگزاری – نعمت‌های ساده

بعدی به یاد داشته باشید که شکرگزار کوچک‌ترین نعمت‌ها باشید.

بهترین راه فعال کردن شکرگزاری تصدیق کردن موهبت‌هایی است که بیشتر افراد در شکرگزاری از آن‌ها ناموفق هستند.

اگر در یخچال‌تان غذا دارید، اگر در کمدتان لباس دارید، سقفی بالای سرتان است؛ چه باور داشته باشید یا نه، از ۷۰ درصد جمعیت دنیا بهترید!

اگر در روز ۳ وعده غذا می‌خورید، از یک میلیارد نفر در کره‌ی زمین بهترید که فقط روزی یک‌بار غذا می‌خورند.

تلفن دارید؟ ماشین چطور؟ که به شما اجازه می‌دهد که به سرکار بروید و در بیرون شهر سیاحت کنید. آیا خانواده‌تان سالم هستند؟ کامپیوتر و دسترسی به اینترنت دارید تا با دنیا در تماس باشید؟ تا به تحصیلات و کاری که انجام می‌دهید و برایش دستمزد می‌گیرید دسترسی داشته باشید. آب پاکیزه برای نوشیدن دارید؟ همه کس ندارد!

بنابراین این نعمت‌های ساده را جشن بگیرید.

این راحتی‌های روزانه موهبت‌هایی هستند که بیشتر افراد در دنیا حتی از آن لذت نمی‌برند. و متأسفانه ما در شکرگزاری برای آن‌ها ناموفق هستیم.

ششمین و آخرین عادت شکرگزاری ـ قدردان خودتان باشید

در نهایت قدردان خودتان باشید.

فراموش نکنید که قدردان ویژگی‌های مثبت و دست‌آوردهای خودتان باشید.

علاوه بر جشن گرفتن موفقیت‌های بزرگ‌تان، قدردان موفقیت‌های کوچک روزانه‌تان هم باشید.

ما همه به قدردانی نیاز داریم اما مهم‌ترین قدردانی، قدردانی است که از خودمان می‌کنیم.

یکی از راه‌های خیلی قدرتمند سپاس‌گزاری و قدردانی از خودتان به وسیله‌ی انجام دادن تمرین آینه است.

هرشب به مدت چند دقیقه با خودتان جلوی آینه صحبت کنید و بابت موفقیت‌های روز قدردان خودتان باشید.

تمرین کردن این عادت‌های قدردانی روزانه ممکن است در ابتدا طبیعی احساس نشود. ممکن است در قدردانی از چیزهایی که از قبل دارید ناراحت باشید.

با صادقانه تمرین کردن این شش عادت شکرگزاری روزانه شروع به تغییر ذهنیت‌تان می‌کنید. و ضمیر ناخودآگاه‌تان را شرطی می‌کنید تا باعث شود چیزهای دیگری اتفاق بیفتد که می‌توانید شکرگزار آن‌ها باشید.

قدردان لحظه‌های خود باشیم.
بیاید باهم به دیدن کلیپ بهترین ثروت بپردازیم.
اینستاگرام  آقای فرشید پاکذات