دبی فورد: آیا برای بخشش خود آماده هستید؟

به نقل از ویکی‌پدیا دبی فورد برای کمک به خود نویسنده و مربی مدرس و معلم شناخته شده برای نیویورک تایمز بهترین فروش کتاب، سمت تاریک از نور که با هدف کمک به خوانندگان خود را در غلبه بر طرف سایه با کمک روانشناسی مدرن و شیوه‌های معنوی است. در سال‌های پس از او دررفت و به نوشتن هشت کتاب از جمله معنوی طلاق‌های چرا مردم خوب انجام کارهای بدو ۲۱ روز آگاهی پاک که به فروش بیش از ۱ میلیون نسخه و ترجمه شده به ۳۲ زبان. او چراغ کارگاه‌های آموزشی در سایه «فرایند» و به میزبانی رادیو و تلویزیون را نشان می‌دهد و نیز تأسیس «فورد مؤسسه تحول آموزش» است.

حال دبی فورد در یک ویدیویی که در زیر قرار دارد درباره‌ی بخشش گفت‌گو می‌کند. شما را دعوت به تماشا کردن این ویدیو می‌کنم.

آیا برای بخشش آماده هستید؟

لطفا چشمان خود را ببندید و نفس آرام و عمیقی بکشید و به خود اجازه آرام شدن بدهید با وقایع و شرایطی که بر روی زندگی شما سایه افکنده است، شروع نمایید که همراه شما را با بار گناه، شرمساری، ندامت و افسوس سنگین کرده است به سوال‌هایی که در ادامه مطرح می‌گردد پاسخ دهید:

بیشتر از همه، برای چه چیزی نیاز به بخشیده شدن دارید؟

ممکن است که احساس گناه می‌کنید و برای کاری که نسبت به یک دوست و یا عضوی از خانواده انجام داده‌اید، نیاز به بخشیده شدن دارید یا ممکن است هنوز افسوس چیزی را که انجام نداده و یا بیان نکرده‌اید را می‌خورید. چشمان خود را باز کنید و دفتر یادداشت‌تان را بردارید و لحضاتی را صرف نوشتن چند چیزی که احساس می‌کنید که به واقع نیاز به بخشیده شدن نسبت آن‌ها را دارید، نمایید. پانزده ثانیه دیگر برای پایان دادن آن به کار ببرید و اگر زمان بیشتری نیاز دارید می‌توانید دکمه «توقف» را فشار دهید تا زمانی که آماده ادامه دادن شوید.

اکنون چشمان خود را ببندید

نفس آرام و عمیق دیگری بکشید و تصور کنید که زندگی شما چقدر متفاوت می‌بود اگر دیگر بار گناه، خشم، افسوس و یا شرمساری را احساس نمی‌کردید آیا می‌توانید روابط سالمی را خلق نمایید و یا احساس شایستگی داشتن پول بیشتری را داشته باشید. عشق، موفقیت و لذت و خوشی را داشته باشید چه چیزی در دسترس شما می‌بود.

اگر خود را می‌بخشیدید؟

زمانی که آن را می‌شنوید تنها چشمان خود را باز نمایید و دفتر یادداشت خود را بردارید و لحظاتی را برای یادداشت برداشتن سپری نمایید و حدود پانزده ثانیه برای به پایان رساندن آن صرف کنید و اگر نیاز به زمان بیشتری دارید این ویدیو را متوقف نمایید تا زمانی که آماده گذشتن از این قسمت هستید و حالا قصد داریم که پروسه زیبایی را انجام دهیم و به خود اجازه صحبت درباره تمام چیزهایی که می‌خواهید برای آن‌ها بخشیده شوید، دهید.

دست خود را بر روی قلب‌تان قرار دهید

عمیقا و با آگاهی نفس بکشید و فقط بگویید که من خودم را بخشیده‌ام برای و هر آنچه را که می‌خواهید برای آن بخشیده شوید را نام ببرید به آرامی و آگاهانه آن‌ها را بیان کنید تا زمانی که هر آن‌چه که فکر می‌کنید را نام ببرید و زمانی که این کار را انجام دادید به آرامی دست خود را بردارید و در سکوت دعا نمایید تا تمام بارهایی که از گذشته بر دوش دارید، رها شوید. همچنان که این کار را انجام می‌دهید به تنفس عمیق و آگاهانه ادامه دهید تا زمانی که احساس نمایید که تماما انجامش داده‌اید و سپس لحظاتی را به نکته برداری از این تجربه اختصاص دهید.

اگر زمان بیشتری برای نوشتن نیاز دارید، ویدیو را متوقف نمایید تا زمانی که برای ادامه دادن، آماده باشید و حالا نفس عمیق دیگری بکشید و از خود برای انجام دادن این تمرین، سپاس‌گزاری نمایید و نفس اذعان این موضوع که ببخش یک پروسه می‌باشد به خود اجازه دهید که گذشته را رها نمایید و قدم به آینده بگذارید

شما استحقاق آن را دارید