بومی برای خلق آنچه دوست دارید

بومی برای خلق آنچه دوست دارید – تجسم خلاق

 بومی برای خلق آنچه دوست دارید – تجسم خلاق

این جهان چیزی نیست، جز بومی برای نقاشی تصورات ما.

هر لحظه از زندگی تان پر از خلاقیت است و نعمت های بی شماری در عالم هستی وجود دارد، اگر اهدافتان را واضح و روشن مشخص کنید و برای رسیدن به آن رغبت داشته باشید ، آنها به سوی شما خواهند آمد.  بومی برای خلق آنچه دوست دارید – تجسم خلاق

وقتی چیزی را می خواهید و آن را در خیال خود تجسم می کنید، در واقع آن را به کائنات ارائه می دهید، پس همان را دریافت می کنید.

اگر بتوانید موضوعی را تصور کنید که از عشق سرچشمه بگیرد ( آنچه تصور می کنید، نباید به قیمت صدمه و ضرر به موجود دیگری انجام گیرد)، می توانید آن را دریافت کنید.

آنچه که ذهن و فکر را بزرگ و ویژه می سازد، استفاده از تصورات است.

تاریخ ثابت کرده، آنهایی که شجاعت تصور کردن غیر ممکن را دارند، کسانی هستند که حدود دانش انسانی را در هم می شکنند. در هر زمینه از فعالیت های انسانی، اعم از علوم، پزشکی، ورزش، هنر و تکنولوژی، تنها نام کسانی در تاریخ ثبت شده است که به ظاهرغیر ممکن را به تصویر کشیده اند، آنها با شکستن حد و حدود تصورات خود، جهان را تغییر داده اند.

هر خواسته ای را بتوانید به تصویر بکشید، و به آن احساس و عشق بورزید، از حوزه نامرئی به حوزه مرئی زندگی وارد می کنید.

از تمام حس های خود برای تجسم خواسته هایتان استفاده کنید. حس های پنجگانه ی شما هم در این راه کمک می کنند و یاری دهنده های شما هستند. بنابراین از آنها برای احساس آنچه می خواهید، کمک بگیرید. آنچه را که می خواهید با پوست خود احساس کنید.. آن را بچشید … بو کنید، بشنوید و ببینید.

بومی برای خلق آنچه دوست دارید - تجسم خلاق

از تجسم خلاق برای تثبیت احساسات در مغز استفاده می شود.

همه قادرند تصاویر محیط پیرامون را در ذهن خود بازسازی کنند، اما این تصاویر باید کاملا واضح و روشن باشد. تجسم خلاق روش استفاده از تخیلات و تصورات شما برای به دست آوردن آن چه در زندگی تان می خواهید است. تجسم خلاق چیزی جدید، عجیب و یا غیر عادی نیست، در واقع این انرژی در وجود شما نهاده شده، و شما بارها از آن بصورت آگاهانه یا غیر آگاهانه استفاده می کنید.

تجسم خلاق کلیدی است برای رسیدن به تمایلات قلبی.

قدرت تجسم، توانائی ایجاد یک فکر، یک تصویر ذهنی یا یک احساس است. هدف شما ممکن است مادی، عاطفی، ذهنی و یا معنوی باشد.

ورزشکاران حرفه‌ای و بسیاری از افراد موفق به طور منظم از قدرت تجسم استفاده می‌کنند.

برای استفاده از تجسم خلاق، نیازی به افکار مابعدالطبیعه نیست، بلکه تنها چیزی که لازم دارید، این است که ذهنی باز و روحیه ای مثبت داشته باشید، تا پذیرای افکار جدید شوید و همچنین دانش و مهارت خود را د ر  این زمینه افزایش دهید.

در مراحل اولیه شما ممکن است فقط برای اهداف خاصی از تجسم خلاق استفاده کنید و شما با تمرین و تکرار، موجب تبدیل این مهارت به عادت می شوید ، در این مرحله شما خلق کننده زندگیتان به بهترین شیوه هستید.

با تجسم خلاق می توانید زیباترین و رضایت بخش ترین زندگی که تصورش را می کنید برای خود بسازید.

گاهی واژه تجسم باعث تعجب بسیاری از مردم می شود. بعضی ها از این نگرانند که نتوانند بطور واضح تجسم کنند.اتفاقا همین که شما بتوانید روی موضوعی فکر کنید و یا ببینید و یا آن را احساس کنید برای شروع کار کافی است.

بومی برای خلق آنچه دوست دارید - تجسم خلاق

مشکلات خاص تجسم:  بومی برای خلق آنچه دوست دارید – تجسم خلاق

ممکن است شخص احساس کند قادر به تجسم کردن نیست، معمولا این ناشی از یک نوع ترس است، ترس از مشاهده درون خود و یا ترس از ابراز احساسات و عواطف است.

همه ما عادت کرده ایم ناآگاهانه این کار را انجام دهیم و زمانی که با اراده خود می خواهیم تجسم کنیم، خیال می کنیم باید مراحل خاصی را بیاموزیم.

همه قادرند تصاویر محیط پیرامون را در ذهن خود بازسازی کنند، اما این تصاویر باید کاملا روشن و واضح باشند. با تمام سایه روشن های موجود.

با تمرین و تکرار و افزایش اطلاعات در این مورد ترس ناشی از تجسم، کاهش پیدا می کند.

چگونه تجسم عمل می کند؟

شما با داشتن تصویری واضح همراه با جزئیات، از هدف واقعی خود، مطلع می شوید. تا زمانی که بر تصویر ذهنی خود متمرکز باشید تمامی سلول‌های مغزو بدنتان با آن آمیخته شده و شما را در راه رسیدن به آن کمک می کنند.

همچنین شما با این کار هدف مطلوب خود را به ضمیر ناخودآگاه ذهن‌تان می‌سپارید و در نتیجه به طور خودکار به سوی آرزوها یتان‌ حرکت می‌کنید.

بومی برای خلق آنچه دوست دارید - تجسم خلاق

چهار گام اصلی برای تجسم خلاق موثر

 • هدفتان را تعیین کنید.

  اهداف موردنظرتان را مشخص کنید.در ابتدای کار ترجیحا یک هدف نسبتا ساده و نزدیک را انتخاب کنید .هنگامی که شما به خوبی از عهده این کار برآمدید، با تمرین بیشتر می توانید اهداف بزرگتری را هم، در نظر بگیرید.

 •  افکار و ایده هایتان را واضح و روشن ایجاد کنید.

  به هدفی که می خواهید کسب کنید طوری فکرکنید که انگار در زمان حال وجود دارد، بطوری که از آن یک تصویر ذهنی و یا یک احساس ایجاد کنید، سپس تا جایی که برای شما امکان دارد جزئیات بیشتری به آن بیفزائید (برای بهتر شدن نتیجه کار می توانید ابتدا از آن موقعیت، یک دید واقعی کسب کنید و آن را در دنیای واقعی ببینید و به جزئیات آن توجه کنید).

 •  بر روی آن تمرکز کنید.

  در مواقع خاصی می توانید با تمرکز بیشتر روی آن، تصویر واضح تر و احساس بیشتری ایجاد نمائید.

 • به آن انرژی مثبت بدهید.

  با انرژی روی هدفتان متمرکز شوید، و شک و تردید را از خود دور کنید و با خوشبینی به هدفتان فکر کنید و احساس خوش آیند نسبت به آن ایجاد نمائید، گویی که به راحتی امکان پذیر است.

بومی برای خلق آنچه دوست دارید – تجسم خلاق

به این نکته توجه کنید که تجسم خلاق فقط در جهت کارهای خوب است. برای مثال اگر تجسم کنید که در کارتان پیشرفت می کنید، مجسم نکنید که شخص بالاتر از شما از کار بیکار خواهد شد، بلکه تجسم کنید که او به شغل بالاتری ارتقاء پیدا کرده و این کار به خودی خود توسط جهان هستی اتفاق می افتد.

بومی برای خلق آنچه دوست دارید - تجسم خلاق

شروع تجسم

برای شروع به کسی خیره شوید و خوب به بینی او نگاه کنید. توجه داشته باشید که فقط به بینی خیره شوید وبه بقیه قسمت ها توجه نکنید! سپس چشمانتان را ببندید و سعی کنید بینی او را در ذهن تان ببینید.

اگر نمیتوانید تصویر واضحی بسازید، چشمانتان را باز کنید و دوباره به بینی خیره شوید و سپس چشمان خود را بسته و دوباره تجسم کنید.

این کار را تا جائی تکرار کنید که بتوانید این تجسم سازی را با وضوح و سریع در ذهنتان ایجاد کنید.

سپس در مورد چشم ها ، دهان، ابرو و … این کار را تکرار کنید تا تصویر کلی کاملی، تجسم کنید.

این تمرین را هر روز، ده دقیقه انجام دهید. پس از ده روز در تجسم کردن بسیار خبره خواهید شد.

بالا بردن قدرت تجسم مانند افزایش قدرت ماهیچه هاست و نیاز به تمرین و پیگیری دارد.

بومی برای خلق آنچه دوست دارید - تجسم خلاق

تجسم موفقیت

اگر موفقیت مورد نظرتان (موقعیت اجتماعی خاص، وزن مطلوب، زیبایی صورت و بدن، مسافرت، روابط و …) را دائم تجسم کنید جسم‌تان نیز نا خودآگاه به تصویر ذهنیتان از موفقیت عینیت می‌بخشد.

تجسم خلاق باعث تغییرات مثبت در زندگی می شود و موفقیت در زندگی،حرفه و سلامت جسم را به ارمغان می آورد.

 

 

منابع:
قدرت عشق؛ راندا برن
جادوی تجسم خلاق؛ شاکتی گواین
موفقیت نامحدود؛ آنتونی رابینز

 

بومی برای خلق آنچه دوست دارید – تجسم خلاق