بهترین تعادل را در زندگیتان ایجاد کنید

بهترین تعادل  را در زندگیتان ایجاد کنید

بهترین تعادل را در زندگیتان ایجاد کنید

اگر در مورد کیفیت زندگیتان در حال حاضر دچار فشار عصبی و یا نگرانی هستید، این مقاله را با دقت بخوانید.

اغلب انسانها در یک زمینه موفق هستند، اما ممکن است در سایر زمینه ها فاجعه باشند. تعدادی از افراد مشهور که در قسمت حوادث، شاهد اخبارهای ناگواری در مورد آنها هستیم، به دلیل ناهماهنگی و عدم تعادل در زندگی به این مشکلات دچار می شوند.

زندگی بدون تعادل، روابط تان را با دیگران خراب می کند، سلامتی شما را می گیرد و اعتقاداتتان را سلب می کند.  زندگی بدون تعادل به قیمت از دست دادن دارایی ها و درنهایت خوشبختی تان تمام می شود. پس چیزهایی در زندگی خود پیدا کنید که در همه وجوه زندگی به شما انگیزه بدهد. موفقیت تان به همین امر بستگی دارد. “جیم ران”

اگر همه آرمان های مادیتان را به تحقق رسانده اید ولی هنوز خوشحال و راضی نیستید، پس واقعا در بالفعل کردن توانایی های خود به عنوان یک انسان، موفق نشده اید. بهترین تعادل را در زندگیتان ایجاد کنید

تعادل در روابط
95040401

انسانهای بسیار موفق همواره برای سایرین وقت دارند؛ اما انسانهای متوسط هستند که نمیتوانند میان کفه کار و زندگی تعادل برقرار کرده و برای اعضای خانواده و دوستان خود زمان صرف کنند. عموما ما با چهره‌ای حق ‌به‌ جانب و گفتن عبارت کلیشه‌ای سرم شلوغ است، ساعت‌های طولانی کارمان را به عنوان سند افتخار نشان می‌دهیم در حالیکه لازم است هوشمندانه کار کنیم و نه فقط سخت و زیاد! هیچ کس با گفتن جمله «سرم خیلی شلوغ است» جذاب جلوه نکرده است. بهترین تعادل را در زندگیتان ایجاد کنید

عوامل بازدارنده تعادل و توازن:

نداشتن اهداف مشخص

افرادی که هدفمند نیستند و هنوز اهداف دقیقی برای خود مشخص نکرده‌اند اغلب از این شاخه به آن شاخه می‌پرند. به این ترتیب آنچه در زندگی آنها صدمه جدی می‌بیند تعادل زندگی است و همین مسأله دشواری رسیدن به یک هدفمندی دقیق را سبب می‌شود.

نداشتن اطلاعات کافی95040402

افرادی که اطلاعات کافی در حوزه‌های مختلف زندگی ندارند اغلب دچار بی‌توازنی در زندگی می‌شوند.

نداشتن برنامه ریزی مناسب

وقتی فردی برنامه ریزی دقیق و منظمی برای زندگی خود نداشته باشد حتما با بی‌توازنی روبرو خواهد شد. برنامه ریزی مناسب کمک خواهد کرد فرد بتواند فعالیتهای خود را نظم ببخشد و تعادلی در انجام آنها ایجاد کند به نحوی که یکی را فدای دیگری ننماید.

فقدان مسئولیت پذیری

افراد در قبال همه جنبه های زندگی خود مسئول هستند. مسئولیت پذیری فرد را به برقراری نظم در زندگی هدایت می کند و موجب می شود زندگی متعادلی برای فرد مهیا شود. بهترین تعادل را در زندگیتان ایجاد کنید

روش برنامه ریزی – هشیاری برای رسیدن به تعادل

این روش برنامه ریزی برای ایجاد بهترین تعادل است و آگاهی تان به مرحله ای تازه ارتقا می یابد. با کمک این روش، شما هر روز از آن فشارهای ظریف که می تواند شما را به سادگی از حرکت به سوی اهدافتان دور کند، آگاه تر می شوید.

همچنان که به این برنامه ادامه می دهید، مراقب احساساتتان باشید. از هر مقاومتی که احساس می کنید، آگاه باشید. راجع به دلایل این مقاومت درونی بیندیشید. رهایی از هر مانع ذهنی، در ایجاد عادت بهترین تعادل به شما یاری فراوان می رساند.

مرحله اول: برنامه ریزی است95040403

این به این معناست که چگونه برای روزتان آماده می شوید. داشتن برنامه ریزی ، نقشه ساده ای برای شروع روز است. این امر به شما کمک می کند که کارهای مهم را در دستور کارتان اولویت بندی کنید. بهترین تعادل را در زندگیتان ایجاد کنید

برای آماده کردن طرح روزانه تان دو راه وجود دارد. یا این طراحی را شب قبل انجام دهید و یا صبح زود پیش از آنکه روزتان آغاز شود. تحقیقات اخیر نشان می دهد که اگر  شما طرح روزانه تان را به جای صبح آن روز، شب قبلش تهیه کنید، میرناخودآگاهتان در طی شب واقعا محاسبه می کند چگونه طرح روز بعد را انجام دهد.

یک طرح خوب برنامه ریزی شده، به شما اجازه می دهد مسئولیت روزتان را بر عهده بگیرید.  شما از ابتدا بر همه چیز تسلط دارید و ترجیحا کارتان را از صبح زود شروع می کنید. این کار به شما احساس عظیمی از اعتماد به نفس می دهد و به خیلی از چیزها دست می یابید. بهترین تعادل را در زندگیتان ایجاد کنید

مرحله دوم عمل است

وقتی موضوع مرور نتایج پیش می آید، میزان عملی که در روز انجام می دهید، مستقیما امتیازتان را معین می کند. لطفا به یاد داشته باشید، تفاوت بسیاری میان مشغول بودن و انجام دادن کارهای دقیق و خوب برنامه ریزی شده وجود دارد. شما ممکن است روز پر مشغله، اما بی ثمر داشته باشید و این یعنی به تحقق مهمترین اهدافتان نزدیک تر نشده اید.

روی فعالیت هایی که بهترین نتایج را برای شما دربردارد تمرکز کنید.

مرحله سوم یادگیری است

مشخصه دیگر روزی متعادل، وقت گذاشتن برای گسترش آگاهی تان است. این کار نیازمند چندین ساعت مطالعه نیست، رههای فراوانی برای آموختن وجود دارد. بهترین تعادل را در زندگیتان ایجاد کنید

چندین انتخاب برای یادگیری وجود دارد:کتاب، وویس های آموزشی، کلیپ ها وفیلم های آموزشی، سمینارها ،رسانه ها و …

از خودتان و تجربیات هرروزتان می توانید مطالب فراوانی بیاموزید. بهترین تعادل را در زندگیتان ایجاد کنید

از دیگران بیاموزید، می توانید با مشاهده و بررسی وضعیت دیگر افراد خیلی چیزها بیاموزید.وفق دادن خود با یادگیری، راه حقیقی به سوی کسب آگاهی است؛ پس هر روز کمی بیاموزید. بهترین تعادل را در زندگیتان ایجاد کنید

مرحله چهارم ورزش کردن است 95040404

مراقبت از جسمتان سودی مستقیم برایتان دارد و باعث سرزندگی بیشتر و بالا بردن کیفت زندگیتان می شود. ایجاد تعادل برتر در زندگیتان بدان معناست که مراقب سلامتتان باشید.

بدنتان ابزار مادی است تا با آن حرکت کنید، به آن بی توجهی نکنید. اگر می خواهید سالم شوید، درست غذا بخورید و ورزش کنید.

مرحله پنجم آرامش است

این زمانی است که باید در طی روز باتری هایتان را دوباره شارژ کنید.برای تجدید قوا و انرژی در روز، ۳۰ دقیقه از روزتان را صرف چرت زدن روزانه، کشیدن نفس های عمیق در روز و یا مدیتیشن کنید.

هر آخر هفته زمانی را فقط برای استراحت خودتان در نظر بگیرید. در ابتدای سال زمانی را برای استراحت با خانواده یا دوستانتان در نظر داشته باشید. بهترین تعادل را در زندگیتان ایجاد کنید

اختصاص دادن اوقاتی برای استراحت، در افزایش نشاط و خلاقیت و تمرکز بیشتر کار و زندگی لازم است.

مرحله ششم اندیشیدن است

منظور از اندیشیدن در این مرحله، اندیشیدن های روزمره عادی نیست،بلکه اندیشیدن متفکرانه است. برای پیشرفت در تمام ابعاد زندگیتان شما باید زمانی از روز را صرفا برای اندیشیدن متفکرانه برنامه ریزی کنید. این آخرین بخش روش برنامه ریزی – هشیاری شماست که یاریتان می دهد، هر روز تعادل عالی ایجاد کنید.

در پایان روز کاری تان، یا پیش از رفتن به بستر، چند دقیقه زمان بگذارید تا از کارهای روزتان عکس ذهنی تهیه کنید.

اندیشیدن متفکرانه به کارهایتان را به صورت عادت دربیاورید. این کار تنها به چند دقیقه وقت نیاز دارد، و شما را در هفته ها و ماه هایی که در پیش رو دارید، قوی تر و باهوش تر می سازد.

خوشبختی را احساس کنید

نکته جالب در مورد خوشبختی و سعادت این است که زمانی خوشبختی نصیبتان می شود که درگیر انجام کارهای لذت بخش شده اید و همچنین در مصاحبت افرادی هستید که دوستشان دارید و به آنها احترام می گذارید.

خوشبختی تحقق رو به رشد یک آرمان باارزش است. هر زمان که احساس کنید در حال حرکت رو به جلو و تکامل هستید، قدم به قدم احساس خوشبختی می کنید و زمانی است که احساس رضایت و خشنودی، احساس رشد شخصی، پیشرفت و سلامت و تعادل انرژی در بدن با هم وجود داشته باشند.

 

 

گردآوری: روناک روشنگر

گروه آموزشی پژوهشی تا بیکران

فرشید پاکذات ان ال پی موفقیت تربیت فرزند ازدواج موفق

منابع:
قدرت تمرکز: جک کنفیلد
امسال تکرار نخواهد شد: دارن هاردی
بهانه تراشی ممنوع؛ برایان ترسی
http://daneshnameh.roshd.ir/
http://dargi.ir/

 

بهترین تعادل را در زندگیتان ایجاد کنید

یک دیدگاه برای “بهترین تعادل را در زندگیتان ایجاد کنید”

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.