ان ال پی و اعتماد به نفس

ان ال پی و اعتماد به نفس

ان ال پی و اعتماد به نفس

ان ال پی و اعتماد به نفس

کسب اعتماد به نفس با کمک ان ال پی

اعتماد به نفس ازآن ابزارهایی است که می تواند در هر جنبه از زندگی، به شما کمک کند و با استفاده از ان ال پی، به راحتی آنرا بدست آورد.
اعتماد به نفسی که از روش های ان ال پی بدست خواهید آورد، بسیار قدرتمند و کاربردی می باشد که باعث ایجاد نیروی عظیمی در شما می گردد.
اعتماد به نفس یک ابزار نسبتا ساده روانی است که قدرت های بزرگی را فراهم می کند. پس چرا به دست آوردن آن برای بسیاری از مردم سخت است؟ ان ال پی و اعتماد به نفس

به عقیده من در بسیاری از موارد، اکثر انسان ها اعتماد به نفسشان تا دوران نوجوانی به شدت از طرف اطرافیان مورد حمله قرار می گیرد و در نتیجه متوقف می شود.
این یک غریزه انسانی ناقص قلمداد می گردد، که شخصی بخواهد با نابود کردن اعتماد به نفس یک نفر دیگر، اعتماد به نفس خود را بالا ببرد. اما خوشبختانه ما می توانیم از همین مورد در جهت عکس ، به نفع خودمان استفاده کنیم.
به عکس بالای صفحه نگاه کنید: گربه ای که خودش را بصورت یک شیر می بیند!
وقتیکه دیگر گربه ها به او نگاه می کنند، آنها نمی توانند شیر را بینند، بلکه آنها گربه را می بینند.
اما زبان بدن گربه،به همه آنها نشان خواهد داد که گربه شیر خیلی از خودش مطمئن است، پس احتمالا برای آن یک دلیل خوب دارد.
دیگر هیچوقت سایر گربه ها سؤالی از او درمورد اعتماد به نفس نمی پرسند، زیرا به سادگی آن را می پذیرند.
شیر درون همه بچه گربه ها باید در همه بچه گربه ها امتحان و نمایان شود.

95051205

اعتماد به نفس چگونه کار می کند؟

سیکل اعتماد به نفس مانند یک حلقه تقویت کننده چه بصورت مثبت و چه به صورت منفی، عمل می کند. وقتی از یک بار اعتماد به نفس، شما آسیب دیدید، فرستادن و هدایت آن به مسیر درست مشکل خواهد بود.
مثال زیر در مورد سیکل اعتماد به نفس منفی است:
.

ان ال پی و اعتماد به نفس

 

و

سیکل احساسات مثبت:

ان ال پی و اعتماد به نفس

 

چگونه با استفاده از ان ال پی اعتماد به نفس بدست بیاورم؟

مراحل زیر به شما نشان خواهد داد که چگونه با استفاده از ان ال پی اعتماد به نفس کسب کنید. شما می توانید این مراحل را با هدف خود وفق دهید. ان ال پی و اعتماد به نفس

قدم اول:

آیا شما به اعتماد به نفس به عنوان یک عامل وحشت آور نگاه می کنید؟
اگر شما اعتماد به نفس را به عنوان یک عامل با هیبت فرض کنید، در این صورت شما به خودتان می گوئید که آن یک چیز بسیار قدرتمند است و بدست آوردن آن مشکل است.
شما احتیاج دارید به اینکه بدانید اعتماد به نفس یک لوپ احساسی است که در سیستم لیمبیک مغزتان اتفاق می افتد و همه اعتماد به نفس همین است.

قدم دوم:

ایجاد تصویر اعتماد به نفس به عنوان یک هاله طلائی در اطراف شما.
یک شخص را که اعتماد به نفس بسیار زیادی دارد در ذهنتان بیابید. و به تصویر او نگاه کنید که به داخل یک گروه غریبه به عنوان مثال یک پارتی، وارد می شود و با آنها شروع به صحبت می کند.
دیگران فورا او را دوست دارند ، زیرا او بسیار صمیمی و جذاب است. حتی می توان تشخیص داد که دیگران قبل از اینکه آن شخص شروع به صحبت کند، نسبت به او تمایل نشان می دهند. تصویر یک هاله طلائی را در اطراف او ببینید که فقط شما توانائی دیدن این هاله را دارید.
تصور کنید که این هاله به طرف شما کشیده می شود و احساس کنید که چگونه جریانی از اعتماد به نفس در اطراف شما شروع به جریان می کند، یک احساس طبیعی در شما به وجود می آید و باعث می شود که اعتماد به نفس هرکاری را داشته باشید.

قدم سوم:

ایجاد اعتماد به نفس در یک محیط شناخته شده ای که در آن احساس ۱۰۰% اعتماد به نفس می کنید (در این مرحله شما نیاز به شرطی سازی(انکور) دارید، که پیشنهاد می شود بند اول انگشت شست را به انگشت اشاره فشار دهید)
ابتدا خاطره ای را انتخاب کنید که شما در آن احساس لذت و امنیت نسبت به آن دارید، ممکن است خواندن کتاب در یک ساحل و یا صحبت کردن با یک دوست صمیمی در یک جای راحت باشد.
چه چیزی می بینید؟
چه چیزی می شنوید؟
به وضوح آن احساسی را که در آن لحظه داشتید، دوباره در خودتان ایجاد کنید و آن را با صدای بلند برای خودتان توضیح دهید و به وضعیت خودتان در آن لحظه توجه کنید، ایا شما احساس آرامش دارید یا احساس تدافعی دارید؟ ان ال پی و اعتماد به نفس
شما احساس اطمینان به خودتان را دارید و کاملا آرام هستید، و یک احساس از اینکه همه چیز خوب است.
این شرایط چگونه باید باشد تا شما احساس اعتماد به نفس کنید؟
این احساس اعتماد به نفس را بصورت خیلی قوی و واضح در خودتان ایجاد کنید و آن را در خودتان شرطی کنید، هر بار که آنرا انجام می دهید، اجازه دهید که احساس اعتماد به نفس در شما بیشتر و بیشتر شود.( این کار برای این است که شما احساس عاطفی را با یک عامل فیزیکی همراه کنید).

قدم ۴:

کسب احساس اعتماد به نفس در یک محیط ۱۰۰% ناشناخته :
در طول این مرحله هر زمان که با کلمات آبی برخورد کردید باید خودتان را دوباره شرطی کنید. در این مرحله باید اعتماد به نفس را در خودتان ایجاد کنید و جریان آن را در خودتان تنظیم کنید.
تصویرخودتان را در یک پارتی و در حال قدم زدن در میان یک گروه غریبه که با یکدیگر مشغول صحبت کردن هستند ببینید .

ان ال پی و اعتماد به نفس
شما در یک وضعیت کاملا با اعتماد به نفس هستید و می دانید که ۱۰۰% اعتماد به نفس دارید.شما با چشمهایتان به افراد غریبه لبخند می زنید و احساس می کنید که شما را دوست دارند.
شما شروع می کنید به صحبت کردن و با آنها وارد مکالمه می شوید. گروه شما را به عنوان یکی از افراد خودش می داند که با آنها ۱۰۰% یکپارچه اید.
ذهن شما متفاوت عمل نمی کند و شما خودتان هستید و هر کسی شما را دوست دارد. شما احساس می کنید که با خودتان در یک اعتماد به نفس کامل هستید.
دوباره انکورتان را فشار دهید و هر بار که فشار می دهید احساس اعتماد به نفس بیشتری دارید. با این کار شما احساس عاطفی اعتماد به نفس را با یک حالت فیزیکی شرطی می کنید.

قدم پنجم:

از خودتان یک عکس فوری در دنیای اعتماد به نفس بگیرید.
کافیست شما تصویری را از خودتان و احساس بسیار زیاد اعتماد به نفستان ایجاد کنید. هم اکنون در ذهن شما یک حالت بسیار عالی از اعتماد به نفس وجود دارد . ذهن ناخودآگاه شما نمی تواند فرقی بین تصویر ساخته شده و تصویر واقعی ایجاد کند؛ در حقیقت به همین دلیل است که بچه ها دروغ می گویند. در واقع حافظه آنها تصویر آن را می سازد و آنها فکر می کنند که واقعی است.
من می خواهم که شما یک عکس فوری که حافظه تان آن را خلق می کند بگیرید. چیزی که همراه با احساس بسیار بالائی از اعتماد به نفس است. همین الان تصویر آن را جسورانه و زنده ایجاد کنید، و ان رانزدیک و نزدیکتر کنید که باندازه یک دیواربزرگ باشد و یک عکس فوری از آن بگیرید.
همه چیز پررنگ، بزرگ و زنده است. حال همه چیز را دوبرابر کنید و یک عکس فوری از آن بگیرید و آن را واضح ببینید و اعتماد به نفس را در آن کاملا حس کنید ، دوباره انکورتان راتقویت کنید و این کار را برای یک یا دو دقیقه انجام دهید. ان ال پی و اعتماد به نفس

قدم ششم :

حال موقع استفاده واقعی از آن است.
انکورتان را بگیرید و اجازه بدهید که اعتماد به نفس در بدنتان جاری شود. اگر دراین مرحله اعتماد به نفس زیادی ایجاد نشد دوباره به عقب برگردید و از قدم اول شروع کنید.
در واقع شما درک خواهید کرد که اعتماد به نفس مانند یک حلقه کوچک در ذهن شما است، که می توانید آنرا بکار ببرید .
در کل این لوپ و حلقه شامل:

  1. احساس اعتماد به نفس بیشتر، در شما اعتماد به نفس بیشتری ظاهر می شود.
  2. با ظاهر شدن اعتماد به نفس ، مردم واکنش مثبت نشان می دهند.
  3. زمانی که مردم واکنش مثبت نشان دهند، اعتمادبه نفس تان دوباره تقویت می شود.
  4.  سپس باز هم به مرحله ۱ می رود و این چرخه تقویت می شود و به صورت قویتر تکرار خواهد شد.
    شما می توانید در عرض چند دقیقه با این تکنیک در خود اعتماد به نفس ایجاد نمائید، علاوه براین تکنیک، روش ها و متد های بیشتری وجود دارند که در مقالات بعدی شما را با آنها نیز آشنا خواهیم کرد.

 

 

ترجمه : روناک روشنگر
گروه اموزشی پژوهشی تا بیکران

 

منبع: www.nlp-secrets.com

ان ال پی و اعتماد به نفس